Черкащина - Міжнародна благодійна організація Фонд "Творчість"

-----------  Міжнародна Благодійна організація Фонд "Творчість"  -----------
Пізнаймо Україну і світ разом...
e-mail: ukr.fond@ukr.net
Тел: +38067 440-13-11, +38093 298-65-79
Перейти до контакту
Черкащина...
Найменша за площею і наймолодша область Центральної України, утворена 1954 р. з районів Київської і Полтавської областей. Правобережна частина території, нерівномірно поділеної долиною Дніпра, розташована на Придніпровській височині, що відзначається величезною кількістю розгалужених і глибоких річкових долин, балок та ярів. Лівобережна частина міститься на Придніпровській низовині, що являє собою трохи хвилясту терасовану рівнину головної водної артерії країни.
На Черкащині Дніпро зберіг лише невелику ділянку природного річища між Канівським (1978) і Кременчуцьким (1961) водосховищами. Ландшафтною родзинкою краю є долини правобережних річок — Росі, Вільшанки, Тясмину, Гірського і Гнилого Тікичів. Пробиваючи цупкі кристалічні породи і глибоко прорізуючи лесові відклади, вони створюють ефектні мальовничі краєвиди.
Перші поселення давньої людини на Придніпров’ї з’явилися у пізньому палеоліті (30—13 тис. років тому). Новітнє освоєння краю розпочалося зі створенням Речі Посполитої (1569), що потроху просувала свої кордони на схід. Наприкінці XVI ст. низка придніпровських міст (Корсунь, Чигирин і Канів) дістають магдебурзьке право. Після приєднання правобережних українських земель до Російської імперії (1793) і територіальної реформи (1796) Черкащина стає південною частиною Київської губернії. Лівобережна частка нинішньої області до 1802 р. перебувала у складі Малоросійської губернії, а до 1919 р. — Полтавської.
На Черкащині збереглися різностильові православні, католицькі, юдейські культові будівлі XII—XX ст., залишки давніх оборонних споруд і палаци, адміністративні будинки, паркові споруди і пам’ятники XVIII— XX століть.
Чигирин - резиденція Хмельницького
Історико-архітектурний комплекс «Резиденція Богдана Хмельницького» в Чигирині споруджений в 2006-09 рр. в рамках програми «Золота підкова Черкащини».
На тому місці, де в сер. XVII ст. розташовувалася гетьманська столиця, збудовані копії споруд укріпленої резиденції Хмельницького.
Комплекс складається з оборонних стін, в’їзних воріт з вежею, гетьманського будинку, військової канцелярії, куреня козацької охорони і господарських будівель. Біля резиденції розташований відбудований на колишньому місці оборонний храм Св. Петра і Павла.
Через зупинку фінансування залишаються недобудованими кілька об’єктів, а існуючі споруди не мають відповідного внутрішнього оформлення і експозиційного наповнення.
Канів, Чернеча гора
Новітня історія Чернечої гори в Каневі почалася 22 травня 1861 року, коли тут поховали Тараса Шевченка – за його заповітом. Відразу ж канівці перейменували гору на Тарасову.
Улітку 1884 р. могилу впорядкували, встановили монументальний чавунний пам’ятник-хрест за проектом академіка архітектури Віктора Сичугова.
Садиба - музей Тараса Шевченка
Етнографічний музей в селі Моринці. Саме в цьому селі в березні (за новим стилем) 1814 року народився Тарас Григорович Шевченко. Батьки майбутнього поета були кріпаками місцевого пана Енгельгардта і жили в хаті Тарасового діда, закріпаченого козака Якима Бойко. У Моринцях Тарас неодноразово бував у дитинстві та юності. Він часто описував село у своїх творах.
Свято-Миколаївський Лебединський жіночий монастир
Заснували у 1779 році. У цього монастиря дуже багата історія: наприкінці XVIII століття тут сталася велика пожежа, а в радянські часи монастир взагалі декілька разів закривали і віддавали під сільгоспкомуну. Згодом тут розміщувався дитбудинок, туберкульозна лікарня. Тільки після розпаду СРСР монастир знову відродився. На його території збереглося цілюще джерело, яке називають "Магдалининським". У 1960-х роках німецькі вчені визначили, що у воді з джерела міститься багато срібла.
Національний дендрологічний парк «Софіївка»
Парк «Софіївка» заснований у 1796 році власником міста Умані, магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької. Автором топографічного й архітектурного проекту й керівником будівництва парку було призначено військового інженера Людвіга Метцеля. Парк прикрашають штучні скелі, гроти, павільйони, альтанки, скульптура.
Буцький каньйон
У селі Буки є одне воістину райське містечко, яке українці вже давно прозвали «маленькою Швейцарією». А все завдяки Буцькому каньйону, високі скелясті береги якого охороняють спокій річки Гірський Тікич. Цей пейзаж на диво нагадує норвезький фіорд!
Зовсім поряд з каньйоном розташувався галасливий водоспад, а якщо пройти ще трохи далі, можна побачити руїни старовинного млина, побудованого ще в ХІХ столітті.
Дендропарк в селі Васютинці Чорнобаївського району
Виявляється, крім відомого на всю Україну дендропарку "Софіївка", в нашій області є ще один прекрасний пам'ятник садово-паркового мистецтва. Розташований він в селі Васютинці Чорнобаївського району. Васютинський дендрологічний парк заснував у 1977 році вчитель біології місцевої школи Іван Сиволап. Парк невеликий, але рослин у ньому навіть більше, ніж у знаменитій "Софіївці". Творець парку постарався, щоб його дітище було унікальним. Сьогодні тут можна знайти понад 250 видів трав'янистих рослин і понад 300 видів дерев і чагарників.
Парк Декабристів, Кам’янка
Заснований наприкінці XVIII – на поч. XIX ст. на правому березі. Садиба належала декабристу В. Л. Давидову (1792–1855), потім його родині. Тут бували відомі декабристи, О. С. Пушкін, пізніше – П. І. Чайковський. З архітектурних споруд садиби збереглися грот (кінець XVIII ст.), який міститься на території парку, зелений будиночок (поч. XIX ст.) та водяний млин (1825), що розташовані за межами парку. Біля гроту любили відпочивати Пушкін і Чайковський. За переказами, сюди приходив молодий Пушкін і вголос читав власні вірші, які часто народжувалися саме тут, під кам’яною аркою гроту.
Замкова гора, Чигирин
Перше, що бачиш в’їжджаючи до Чигирина – Замкова гора. По-різному її називають. Одні – Замкова, бо тут у часи Хмельниччини була фортеця, інші – Богданова, бо під горою стояв палац – резиденція Богдана Хмельницького, ще інші – просто Кам’яною горою.
Тарасова криниця, Лисянка
Не можна, приїхавши до Лисянки, не побувати біля Тарасової криниці – місця, звідки, за легендою, малий Тарас Шевченко носив воду до хати, коли навчався малярства у тамтешнього дяка.
Музей військової техніки, в якому можна постріляти
Двоє жителів хутора Шампань прямо у своєму дворі відкрили військово-патріотичний центр-музей. Кожен відвідувач тут може відчути себе партизаном або воїном. Тут вас нагодують справжньою солдатською кашею. Творці музею дають можливість не тільки побачити різну техніку, але і постріляти холостими патронами з різних видів зброї та покататися на військовій техніці на місцевому полігоні. Відвідати військовий музей можна щодня з 10:00 до 17:00. Вхідний квиток для дорослого коштує 20 гривень, дитячий коштуватиме 10 гривень. Є можливість замовити додатково екскурсовода за 200 гривень. Один постріл холостим патроном коштує 25 гривень. Покататися на військовій техніці для групи з 5-10 чоловік коштуватиме від 1250 до 2500 гривень за півгодини.
Садиба Даховських, с.Леськове, Монастирищенський район
Палац збудований у 50-х роках ХІХ ст. на зразок замку, Казимиром Даховським на місці давньої резиденції його діда також Казимира Даховського. Легенди приписують леськовським панам заздрість до майже сусідньої Софіївки: мовляв, хотілося Потоцьким носа втерти. Те, що в результаті в Даховських вийшло, було визнано найцікавішою польською резиденцією в усій Центральній Україні.
Дуб Максима Залізняка
Понад 1000 років має дуб, біля якого за легендою відпочивав Максим Залізняк, тому й назву він отримав таку. Широта обхвату його стовбура становить 9 метрів, висота — 24 метри. Стовбур шість разів уражали громовиці.
Музей «Потяг», Сміла
Цей музей – гордість залізничної станції. Старовинний потяг – пам’ятний знак із нагоди заснування залізниці. У музейній експозиції зібрані матеріали з історії залізниці, а також ексклюзивні давні речі, що мають відношення до історії цього транспорту.
Атракція "Зерноленд"
Етнографічний просвітницько-розважальний комплекс "Зерноленд" показує сільське життя з цікавої сторони. Тут можна не тільки подивитися на всі знаряддя землеробства і хлібопекарства, але й взяти активну участь у всіх етапах зародження хліба, спробувати різні народні ремесла, самостійно зробити папір, постріляти з лука тощо. Тут проводять майстер-класи та екскурсії по околицях села, організовують веселі квести. На території комплексу є музей, в якому зібрано безліч старовинних речей. На відміну від інших музеїв, тут вам дадуть можливість доторкнутися до виробу і зрозуміти, як працює той чи інший інструмент. Щоб відвідати "Зерноленд", краще заздалегідь домовитися про приїзд. Якщо їхати індивідуально, тоді вхідний квиток обійдеться в 75 гривень з людини (з екскурсією). Також можна поїхати групою автобусом з Черкас. Така поїздка обійдеться у 200 гривень з людини (включає розважальну програму та харчування).
Все це та багато іншого Ви зможете побачити під час подорожі Черкащиною! Приєднуйтесь!
Наші програми:

"Козацька столиця - Чигирин!" Київ-Чигирин-Суботів-Холодний Яр-Київ    1 активний день...

*в залежності від Ваших побажані, можливе замовлення турів на термін 2-4 дні.
МБО Фонд "Творчість"
01030 м. Київ, майдан Незалежності 2
код ЄДРПОУ 26080189
Р/р 26003052730472  в  ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 300711
Тел: (067) 440-13-11, (093) 298-65-79
Майже кожен – незалежно від доходів, вільного часу, віку і здібностей – може зробити щось корисне для інших і завдяки цьому зміцнити основи нашої спільної людяності.

Білл Клінтон, 42-ий Президент США
-----Ми на мапі------
Почни свій день з доброї справи!
Copyright 2019 Фонд "Творчість"
Назад до змісту