Київщина - Міжнародна благодійна організація Фонд "Творчість"

-----------  Міжнародна Благодійна організація Фонд "Творчість"  -----------
Пізнаймо Україну і світ разом...
e-mail: ukr.fond@ukr.net
Тел: +38067 440-13-11, +38093 298-65-79
Перейти до контакту
Київ - величне місто над схилами Дніпра...
Заснований наприкінці V — початку VI століття. Був столицею полян, Русі, Української Народної Республіки, Української Держави та Української Радянської Соціалістичної Республіки. Також був адміністративним центром однойменного князівства, литовсько-польського воєводства, козацького полку, російської губернії, німецької генеральної округи.
За легендою «Повісті врем'янних літ» Київ було засновано легендарним полянським князем Києм разом із братами Щеком і Хоривом і сестрою Либідь. Літопис не має дати заснування міста. Археологічні та писемні джерела свідчать, що Київ розвинувся на основі язичницького поселення кінця 5—початку 6 століття.
З 882 року, після завоювання його варягами, Київ став столицею Руської держави — «матір'ю міст руських». Місто було одним із центрів міжнародної торгівлі з Візантією, Скандинавією, Західною Європою, мусульманським світом.
Тисячу років тому саме сюди вперше прийшло християнство, звідки воно поширилося Східною Європою. Тому понад тисячу років Київ, як магніт, притягає до себе людей, які шукають на берегах Дніпра Божої благодаті. Починаючи від ченців, які рили печери та створювали літописи. До, наприклад, членів царської родини російських імператорів.
Так, побудову Покровського монастиря профінансувала княгиня Олександра Петрівна (1838—1900), яка була дружиною брата імператора Росії Олександра II. Після нещасного випадку, зазнавши тяжкої травми, вона вирішила поїхати із Санкт-Петербурґа до Києва, щоби присвятити себе Божій справі.
Місто відвідує велика кількість православних вірян і сьогодні.
У столиці України тисячі видатних пам'яток. І не дивно, адже місту понад 1500 років. Приїжджаючи сюди, часто губишся, не знаючи, що подивитися в першу чергу. Храми, музеї, парки, театри... Багато хто, приїжджаючи до столиці вперше, весь день гуляє по Хрещатику, але ж пам'ятки Києва є не тільки там.
Києво-Печерська лавра
Києво-Печерська лавра – це не лише знаменита дзвіниця, яку видно на десятки кілометрів навколо, а й 28 гектарів монастирсько-музейних комплексів, розташованих на схилах Дніпра. Лавра стала місцем як релігійного паломництва, так і однією з туристичних візитівок Києва, і є невід’ємною частиною міського скайлайну.
Майдан Незалежності
Серце Києва, без якого не обходиться жодна значна подія – чи то концерт світової зірки, чи зустріч старих друзів, чи навіть революція. Нове обличчя головна площа країни отримала після реконструкції в 2001 році, коли під землею було облаштовано торговий центр, а на поверхні споруджено монумент Незалежності.
Музей Великої Вітчизняної війни
Цей монумент можна не любити, але його неможливо не бачити – особливо в тому разі, якщо ви їдете до центру Києва з лівого берегу Дніпра. Статуя Батьківщини-матері є лише частиною Національного музею історії Великої Вітчизняної війни. До музейного комплексу відносять багато складових: площу перед монументом, скульптурні композиції, виставка техніки, та, власне, сам музей.
Бабин Яр
Тут під час Другої світової війни німцями були розстріляні десятки тисяч євреїв, циганів, українців. В пам’ять про цю трагедію в Бабиному Яру та поблизу нього встановлено 25 пам’ятників.
Музей мікромініатюр
Цей незвичний музей розташовано на території Києво-Печерської лаври. Всі роботи, що виставлені там – руки одного майстра, Миколи Сядристого. Він зумів помістити мініатюрну копію піраміди у вушко голки, троянду всередині людської волосини, а також виготовити найменшу в світі книгу, процитувавши там Шевченка.
Руїни Десятинної церкви
Місце, на якому колись стояла Десятинна церква, тепер є предметом суперечок між київським та московським патріархатом. Перша кам’яна церква Київської Русі була побудована у 989-996 роках на десяту частину доходів князя Володимира. Храм було зруйновано під час захоплення Києва ханом Батиєм. У ХІХ ст. він зазнав невдалої перебудови, а в 1930-х роках церкву знищили більшовики. З того часу на місці святині стоять руїни.
Поділ
Відбудований після пожежі в 1811 році та вцілілий після Другої світової війни, Поділ залишається затишним місцем у центрі Києва, зі своєрідною архітектурою початку ХХ століття на противагу “сталінському” Хрещатику.
Успенський собор
Перебуваючи у Києві, не можливо не побачити сім золотих куполів Успенського собору, який було відновлено з оригіналу у 2000 році. Храм був підірваний радянськими військами, які відступали з Києва восени 1941 року. Оригінальний собор було збудовано в ХІ столітті на кошти Святослава II Ярославича, і з тих пір він є невід’ємною частиною панорами столиці.
Золоті ворота
Рідкісний пам'ятник оборонного зодчества Київської Русі, який зберігся до наших днів. Золоті ворота були головним в'їздом до Києва часів Ярослава Мудрого. Цей дивовижний витвір давньоруських зодчих викликав захоплення сучасників і наводив жах на ворогів своєю неприступністю. Золоті Ворота – могутня бойова брама, над якою підноситься Благовіщенська церква. У музеї проводяться театралізовані вистави, що розповідають про історію стародавнього Києва.
Маріїнський Палац
Маріїнський палац був побудований за наказом російської імператриці Єлизавети Петрівни. Вона особисто вибрала місце для його спорудження і дала вказівки щодо розбивки парку. Архітектором проекту було обрано Б. Растреллі, а сам палац зводився в 1750-1755 рр. під керівництвом І. Мічуріна. Архітектура будівлі вирішена у стилі бароко. Фасад палацу звернений до Маріїнського парку. Звивисті алеї органічно вписалися в ландшафт парку. Зараз у палаці знаходиться резиденція президента України.
Пирогово - музей під відкритим небом
Парк-музей архітектури та побуту України. Його територія - 150 гектарів, на якій знаходиться близько 300 об'єктів, що представляють різні регіони країни. Відмінна риса Пирогово - театралізовані дійства. Тут звучать народні пісні, можна побачити народних умільців в роботі: вишивальниць і ткаль, різьбярів по дереву, ковалів, гончарів, майстрів по склу. У Пирогово завжди можна придбати сувеніри ручної роботи - рушники, посуд та іграшки з кераміки, дерев'яні шкатулки і різні прикраси.
Стародавній Київ в «Парку Київська Русь
Розважальний парк займає територію понад п’ятдесят гектарів. Він же є центром культури та історії Київської Русі. Тут можна покататися на конях, постріляти з лука, а також ознайомитися з експозицією історичних костюмів і обладунків V-XIII століть, побачити стародавні музичні інструменти і відвідати музей середньовічного суднобудування. Щорічно в Парку проводяться різні фестивалі і чемпіонати по древнім видів спорту. Також на території є корчма, де можна смачно вгамувати голод стравами слов’янської кухні.
Етнографічний комплекс «Українське село»
Етнографічний парк-музей представляє собою цілий комплекс, розділений на кілька зон. На особливу увагу заслуговує храм Святого Дмитра Солунського, з якого і почалося будівництво комплексу. Наступним важливим об’єктом є етнографічний музей, де можна побачити старовинні хати різних регіонів України. Цікаво, що подивитися хату можна не тільки зовні, але і всередині. Також можна відвідати гончарну майстерню, кузню і винокурню. Для діток буде цікавим невеликий зоопарк, в якому живуть як домашні, так і дикі тварини. Крім прогулянок та екскурсій на території комплексу можна проводити різні заходи: спеціально для цього є альтанки з мангалами, трапезна і конференц-зал.
Контактний зоопарк «XII Місяців»
Відмінне місце для невеликого сімейного подорожі. На території зоопарку в сучасних вольєрах живуть понад сто різних видів тварин, серед яких є рідкісні екзотичні види. Для дітей працює невеликий контактний зоопарк, де можна не тільки погодувати тварин, але і потримати на руках, погладити. Територія досить велика: крім зоопарку можна відвідати казковий замок Нойшванштайн, подібний до того, який зображений в мультиках Уолта Діснея. Для діток є дві обладнані дитячі майданчики. Вдосталь нагулявшись, відпочити і перекусити можна в баварському ресторані Ludwig King.
Резиденція «Межигір’я»
Повною протилежністю древньому місту стане прогулянка по колишній резиденції четвертого президента України Віктора Януковича. Це місце по праву називають символом корупції президентського масштабу і музеєм корупції, і тут дійсно є на що подивитися. Головним об’єктом комплексу є клубний будинок, на облаштування якого було витрачено понад сімдесят мільйонів гривень. Крім розкішних кімнат на території комплексу можна відвідати зоопарк. Територія комплексу дуже велика: прогулянка може зайняти цілий день. Для зручності при вході можна орендувати велосипед або Сегвей. Також на території знаходяться різні точки харчування, де можна відпочити і смачно перекусити.
Ландшафтний парк в селі Буки
Парк був створений не так давно на берегах річки Роставиця, і з кожним роком інфраструктура розвивається і доповнюється. На особливу увагу заслуговує храмовий комплекс, який включає в себе красивий собор, каплиці і дзвіницю. Поруч встановлений великий фонтан-рулетка, який раніше знаходився в Києві на Майдані Незалежності. Також на території розташована садиба засновника парку Івана Суслова, мисливський будиночок і інші цікаві архітектурні споруди. Під час прогулянки раз у раз будуть зустрічатися альтанки, містки, різноманітні скульптури і навіть невеликий зоопарк. Для дітей приємним сюрпризом стане «Казкова галявина», де зібрані фігури казкових героїв і є дитячий майданчик.
Страусина ферма «Чубинський Страус»
Страусина ферма може стати хорошим варіантом для невеликого екзотичної подорожі. Відразу після приїзду гостям пропонують цікаву екскурсію, в ході якої можна дізнатися цікаві факти про страусиних сім’ях і навіть побачити шлюбні танці цих великих птахів. Після екскурсії можна ближче поспілкуватися зі страусами, погладити їх і навіть погодувати з рук. Крім цього, на території є міні-зоопарк, в якому мешкають єнот, осел, косуля і павич. Тут же за бажанням можна освоїти перші уроки верхової їзди. Для дітей є обладнана ігрова площадка. Після всіх розваг можна комфортно відпочити і смачно поїсти в ресторані «Колиба» або організувати сімейний пікнік на відкритому повітрі.
Дендропарк «Олександрія»
Дендропарк знаходиться в місті Біла Церква та займає територію площею близько трьохсот гектарів. Цікаво, що автором плану забудови був відомий французький архітектор Мюффо. Крім старовинних дерев, мальовничих алей, озер, ставків і водоспадів, на території знаходиться багато цікавих архітектурних споруд і різних скульптур. Гуляти по алеях і стежинах можна цілий день — це хороший варіант для заміського відпочинку; з собою можна взяти невеликий плед і кілька бутербродів для пікніка.
Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»
Ще одне мальовниче місце, яке познайомить з історією і культурою наших предків — етнографічний заповідник «Переяслав». Він є одним з найбільших музейних комплексів. На особливу увагу заслуговує музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини — це перший в Україні музей під відкритим небом, створення якого почалося ще в 1964 році. На його території можна простежити, як змінювалося народне житло з давніх часів до XX століття. Зовнішнє оформлення музею повністю відповідає плануванні українського села.
Колишня садиба Хоєцьких
Цікаве будівля в стилі модерн знаходиться в селі Томашівка. Зовні палац виглядає вельми незвично і являє собою пам’ятник архітектури національного значення. Старовинна садиба з 2000 року була передана монахам Свято-Введенського монастиря, і сьогодні тут розташовується Різоположенческій монастир. Навколо колишньої садиби розкинувся красивий парк з безліччю різних скульптур, також є невеликий доглянутий сад. Територію монастиря продовжують реставрувати. Дивно, але крім релігійних споруд тут є ще й міні-зоопарк.
Заповідник-ферма «Кийлівська Асканія»
Заповідник-ферма — відмінний варіант для подорожі з дітьми. На території ферми живуть африканські страуси, в’єтнамські свині, фазани, камерунські кози — тварини вільно розгулюють по території і легко контактують з людьми. Дорослі можуть освоїти верхову їзду на конях, а дітей порадує катання на возі, запряженому ослом. Любителі риболовлі зможуть приємно провести час у одного з п’яти водойм, наповнених різною рибою. Протягом дня можна смачно підкріпитися в місцевому кафе-барі. Тут же можна спробувати стейк зі страуса і омлет з страусиного яйця.
Підземний монастир в селі Буда
У Таращанському районі Київської області знаходиться село Буда. Хоч вважається, що Буда була заснована в 1755 році, біля неї був знайдений старовинний чоловічий підземний монастир. Краєзнавець Лаврентій Похилевич припускав, що це міг бути базиліанський монастир, який підпорядковувався Києво-Софійському монастирю. Однак, в XIX столітті місцеві жителі вирішили, що в печерах заховані скарби. На даний момент в печерах ведуться розкопки.
Коростишівський каньйон
Славне місто Радомишль само по собі не залишить вас байдужими. Але можна подвоїти феєричні враження від його відвідин! Зіставте екскурсію в замок Радомисль з відвідуванням Коростишева!
Навіщо? Тому, що, по-перше, містечко Коростишів може похвалитися давньою і вельми захоплюючою історією. А по-друге, неподалік від нього розкинувся мальовничий гранітний каньйон, - вірніше, кар'єр, - заповнений пронизливо-синьою водою, що утворює красиве озеро.
Стародавній Іскоростень
Ще одне старовинне місто поблизу Києва - столиця гордих, непокірних Древлян, Хорс град - стародавній Іскоростень. Історія цього місця, обчислюється десятими сотнями років, поєднує в собі славу, як часів сивої давнини, так і днів недавно минулих.
Відвідувачів мальовничого містечка Коростень чекають моторошні легенди про діяння княгині Ольги та холодять кров факти сталінської епохи, купальня знаменитої правительки України-Русі і бункер людини, що винищила ледь не половину населення нашої країни. Будьте впевнені: українське місто контрастів не залишить вас байдужим!
Місце сили - гора Тотоха
Тим, хто рукотворній пишності воліє природну красу української природи, потрібно неодмінно відвідати Тотоху. Древнє урочище поблизу села Медвин Київської області відомо, як найпотужніше місце сили в Україні, "пуп Землі", енергетика якого порівнянна з Тибетом або Алтаєм.
Центром паломництва в урочищі є легендарна гора Тотоха - високий похилий пагорб, з появою, призначенням, ім'ям і міццю якого пов'язано безліч самих неймовірних історій. Також обов'язковим пунктом призначення в ході турів на гору Тотоха є місце, на якому Ярослав Мудрий на радощах крикнув "Богу слава!". І заснував місто, яке сьогодні манить загадковими курганами, дивовижної краси монастирями і унікальною експозицією краєзнавчого музею - Богуслав.
Затоплена церква у Ржищеві
Колоритне містечко Ржищів - майстер дивувати своїх гостей. У його околицях ви дізнаєтеся неймовірні факти про легендарних жителів Трипілля, помилуєтесь чудовими Дніпровськими кручами й віддасте данину поваги колись затопленій Преображенській церкві.
Крім того, подорож у Ржищів дозволить вам помилуватися стародавніми фортифікаціями і пройтися по єдиній пішохідній артерії села, якого немає.
Все це та багато іншого Ви зможете побачити під час подорожі Київщиною! Приєднуйтесь!
МБО Фонд "Творчість"
01030 м. Київ, майдан Незалежності 2
код ЄДРПОУ 26080189
Р/р 26003052730472  в  ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 300711
Тел: (067) 440-13-11, (093) 298-65-79
Майже кожен – незалежно від доходів, вільного часу, віку і здібностей – може зробити щось корисне для інших і завдяки цьому зміцнити основи нашої спільної людяності.

Білл Клінтон, 42-ий Президент США
-----Ми на мапі------
Почни свій день з доброї справи!
Copyright 2019 Фонд "Творчість"
Назад до змісту