Полтавщина - Міжнародна благодійна організація Фонд "Творчість"

-----------  Міжнародна Благодійна організація Фонд "Творчість"  -----------
Пізнаймо Україну і світ разом...
e-mail: ukr.fond@ukr.net
Тел: +38067 440-13-11, +38093 298-65-79
Перейти до контакту
Полтавщина - колиска колоритної української культури.
Полтавщина є унікальною, чарівною частиною України. Мальовнича природа, прекрасні пам'ятки історії, літератури, архітектури – все це і сьогодні є неповторною особливістю Полтавщини.
На Полтавщину їдуть за історією та за українським  колоритом.  В Полтаві переламався хід історії Європи після визначної Полтавської битви. На Полтавщині народились Гоголь, Котляревський, жив Панас Мирний, це колиска української літературної мови. На  Полтавщині готують справжні українські галушки та ліплять відомі всьому світу опішнянські горщики.
Полтава
Полтава - затишне європейське місто.
Полтава вас зустріне багатьма пам’ятками – тут гарно збереглась давня архітектура, тому звичайна прогулянка байдужим не залишить. Ідіть до Іванової гори - це історичний центр Полтави, найкращий оглядовий майданчик міста із Білою альтанкою. Тут у 17 столітті була Полтавська фортеця, яка три місяці стримувала наступ шведів. Побачите чудовий краєвид на долини Ворскли з Хрестовоздвиженським монастирем  і сфотографуєтесь біля пам’ятника Галушці.
Зовсім поруч - Полтавський краєзнавчий музей із 40 музейними залами і сховищами, де міститься  більше 300 тис. експонатів, серед яких - давньоєгипетська колекція, твори античного та східного мистецтва, козацькі реліквії.
Круглу площа - це центральна площа міста у формі кільця, а посередині – Корпусний сад, улюблене місце відпочинку полтавців. Площа Корпусного саду – 6 га, і є 8 радіальних алей.  Подейкують, що саме на місці Корпусного саду Петро І зустрічався із захисниками Полтави. Музей-садиба Котляревського на вигляд – звичайнісінька українська хатка, також на Івановій горі. Неподалік є сарай, комора та колодязь із журавлем, а навколо - тин і квіти. Будівля має п’ять невеличких кімнат. У кімнатах залишилися деякі збережені особисті речі письменника: комод, дзеркало, ломбардний столик, картина. Саме тут була створена знаменита «Енеїда».
Поле Полтавської битви - заповідник, єдиний в Україні, що входить до Міжнародної організації військово-історичних музеїв під егідою ЮНЕСКО. Колекція музею налічує понад 8 тис. експонатів - зброя, нагороди, прапори, обмундирування і спорядження російської та шведської армій, особисті речі Петра I і його сподвижників. Є тут озвучена діорама Полтавського бою.
Якщо поїдете з дітьми, вони будуть у захваті від Музею дальньої авіації. Він знаходиться на території Полтавського військового аеродрому. Тут є  справжні літаки.  ТУ-160 — єдиний, що  залишився в Україні. Зараз він є головною визначною пам’яткою музею. Також  Су-15, Ту-95МС, Ту-22КД, Ту-134УБЛ, Ту-22М2, Ту-22М3, Ту-16, Ан-2. Є можливість піднятися в кабіни, які, до речі, знаходяться повністю в робочому стані, а також зробити фото на пам'ять, в тому числі в кабінах літаків.
Також дітям сподобається алея гоголівських героїв – там можна зустріти Солоху, Вакулу-коваля, Панночку та інших.
Музей Панаса Мирного знаходиться далеченько від центру, але туди варто завітати. Уявіть, що у письменника Панаса Мирного, який  жив тут 17 останніх років життя, у гостях бували Леся Українка і Олена Пчілка, Михайло  Коцюбинський та Василь Стефаник, а також Марія Заньковецька та Микола Лисенко. Тут зберігається більше 150 рукописів, особисті речі, книги, фотографії та документи класика.
Полтава – досить розвинуте місто. Із ночівлею проблем не виникне. Є ряд готелів на будь-який гаманець і, як і скрізь, можна винайняти звичайну квартиру на ніч. Закладів харчування також вистачає.
Диканька
Диканька – найтаємничіше місце Полтавщини, про яке Микола Гоголь розповів усьому світові. Тут є Троїцька церква, яку розписував Вакула у «Вечорах на хуторі поблизу Диканьки». Побачите відому арку, що її прозвали «триумфальною», бо здійснює бажання, якщо пройтися під нею. Поруч – відомі Кочубеївські дуби, яким вже понад 800 років. Місцеві люблять розповідати легенду про те,  що тут Мотря Кочубей зустрічалася із Мазепою.
У Диканці можна зануритись у побут українського села тих часів: побачити хату заможного селянина, кузню, шинок і багато інших колоритних картинок.
Поблизу Диканьки (село Великі Будища) є Музей українського весілля. Тут можна побачити  весільне оздоблення різних часів, предмети побуту, вишиті сорочки та рушники. Крім огляду музею, тут пропонують здійснити обряд українського весілля і знайдуть ролі і костюми.  А ще подейкують: якщо дівчина одягнеться тут у весільне плаття, то і заміж скоро вийде.
Гоголеве
Неподалік Шишак на Полтавщині є село Гоголеве – дивовижне місце, музей-заповідник. Альтанки, сад, ставки – все це надихало класика. Тут є пам’ятник Гоголю, маєток батьків Гоголя та могила. Кажуть, майже всі сини у родині Гоголів-Яновських помирали ще в дитячому віці. Це пов’язували із прокляттями, що ніби були наврочені на дім. Можливо, саме тому й сам Микола Гоголь писав про нечисть, духів та мертвих душ. Місця у Гоголеві дужі мальовничі у будь-яку пору року, навіть у зимовий час. Навіть повітря тут пронизане загадками та легендами.
Опішня – справжня родзинка Полтавщини
Опішнянські майстри славні на весь світ. Тут і розташований Національний музей-заповідник  українського гончарства, якого не знайдеш у всій Європі. У виставкових залах – цінні експонати та книги. На заповідній території площею в 7 га також є комплекс земської губернської гончарної майстерні, заводи «Керамік», «Художній керамік», Меморіальний музей-садиба заслуженого майстра народної творчості України Олександри Селюченко та Музей-садиба гончарської родини Пошивайлів.
На згадку про Опішню можна забрати горщика, зліпленого власноруч, але перед тим потрібно домовитися про майстер-клас та зробити полтавський керамічний шедевр. Звичайно, ще однією родзинкою Полтавщини є Великі Сорочинці із відомим ярмарком, проте радимо його відвідати все ж улітку.
Миргород – місто-зразок з історією
Миргород – це також особливий колорит Полтавщини. Чотири роки тому у Греції Генеральна асамблея Всесвітньої федерації водолікування та кліматолікування присвоїла йому титул «Кращий курорт світу». Історія міста починається з ХІІ–ХІІІ сторіччя – це був сторожовий пост Київської Русі. Пізніше це було полкове містечко українського козацтва. Історія курорту Миргород нараховує 100 років. Із  бювету із знаменитою водою «Миргородська» можна пити воду абсолютно безкоштовно у будь-якій кількості.
Дух Гоголя тут скрізь: і пам’ятник письменнику, і вулиця Гоголя. Готель і ресторан також мають назву "Гоголь". Пам’ятник Гоголю стоїть неподалік від "миргородської калюжі", яку він описав у збірці "Миргород". Зараз «миргородська калюжа» – це мальовничий ставок, біля якого люблять гуляти й місцеві жителі, і курортники. Тут можна познайомитися ближче з гоголівськими героями-скульптурами та сфотографуватися з ними.
У Миргороді є Краєзнавчий музей, Музей Гоголя та Музей кераміки. Тут дуже приємно і просто гуляти. Охайні вулиці, охайні будинки. Місто в області полюбляють ставити у приклад. Подорож гоголівськими місцями незвичайна, бо можна поєднати кілька оригінальних зустрічей з Гоголем в одній мандрівці.
Звичайно, Полтавщина – це не лише Полтава та Гоголівські місця. Полтавщина – це і промисловість у Кременчуці та Горішніх Плавнях. І неймовірна природа – ліси, відома гора Пивиха на Кременчуцькому морі.
Все це та багато іншого Ви зможете побачити під час подорожі на Полтавщину! Приєднуйтесь!
Наші програми:



*в залежності від Ваших побажані, можливе замовлення турів на термін 2-4 дні.
МБО Фонд "Творчість"
01030 м. Київ, майдан Незалежності 2
код ЄДРПОУ 26080189
Р/р 26003052730472  в  ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 300711
Тел: (067) 440-13-11, (093) 298-65-79
Майже кожен – незалежно від доходів, вільного часу, віку і здібностей – може зробити щось корисне для інших і завдяки цьому зміцнити основи нашої спільної людяності.

Білл Клінтон, 42-ий Президент США
-----Ми на мапі------
Почни свій день з доброї справи!
Copyright 2019 Фонд "Творчість"
Назад до змісту