Одещина - Міжнародна благодійна організація Фонд "Творчість"

-----------  Міжнародна Благодійна організація Фонд "Творчість"  -----------
Пізнаймо Україну і світ разом...
e-mail: ukr.fond@ukr.net
Тел: +38067 440-13-11, +38093 298-65-79
Перейти до контакту
Одеса - перлина біля моря
Заснована у 1794 році за наказом Катерини ІІ як могутній морський порт, що забезпечував охорону південних кордонів Російської Імперії, Одеса навіть перевершила сподівання Її Величності. Дуже скоро Одеса перетворилася на одне з найбільших і найбагатших українських міст. Своїм процвітанням місто завдячує створеним на той час надзвичайно сприятливим умовам порто франко, які приваблювали мігрантів та купців з країн Європи та Азії, і дали поштовх бурхливому розвитку ділового життя міста. Одеса розквітала не в останню чергу і через відмінне бізнес чуття, позитивне, оптимістичне бачення і неперевершене почуття гумору її мешканців. Вулиці Одеси – це справжній підручник архітектури. У дивній гармонії тут поєднані риси, притаманні різним архітектурним стилям: готики, ренесансу, бароко, класицизму і модернізму.
Дерибасівська вулиця
Одеса починається саме з цієї вулиці. Адже Дерибасівська - це не тільки центральна вулиця міста, це його душа. Ніщо не опише вам Одесу і самих одеситів краще, ніж головна вулиця міста. Дерибасівську по праву вважають серцем південної Пальміри. Місцеві жителі дуже люблять цю вулицю і дбайливо зберігають її особливу атмосферу. Дерибасівська вулиця - улюблене місце для вечірніх прогулянок одеситів і приїжджих туристів.
Як дістатися: від залізничного вокзалу до центру можна доїхати на маршрутках № 145, 148, 150. Потрібно вийти на кінцевій. А потім прогулятися один квартал до Дерибасівської.
Ті, хто був в Одесі й не побачив Дерибасівську вулицю, знайте, що насправді ви не були в цьому місті.
Потьомкінські сходи
Потьомкінські сходи (до 1955 Бульварні сходи, раніше Рішельєвські сходи, в XIX столітті Гігантські сходи)— відомі сходи в Одесі, що поєднують центр міста з гаванню та Морським вокзалом.
На сьогодні сходи складаються з 192 сходинок (спочатку їх було рівно двісті, проте при розширенні порту вісім сходинок було засипано) і десяти прольотів. Довжина сходів— 142 метри, вони побудовані перспективно— їх нижня частина (довжиною 21,7 м) значно ширше верхньої частини (12,5 м), завдяки чому при погляді зверху сходів складається враження однакової ширини на всьому їх протязі. При погляді знизу сходи здаються довшими і видний тільки суцільний каскад сходинок.
Як дістатися: до сходів можна доїхати на маршрутках № 100, 110, 120, 137, 190, 204, 205, 210.
Приморський бульвар
Приморський бульвар - місце зустрічі й романтичних прогулянок закоханих пар міста. Саме тут можна побачити пам'ятник Дюку де Рішельє, гармату фрегата «Тигр», міську думу, пам'ятник Пушкіну, Воронцовський палац і Потьомкінські сходи. Та й чудовий вид на море, який відкривається з бульвару, здивує навіть найдосвідченіших мандрівників.
Кілька років тому на бульварі з'явився купол з археологічними знахідками античного періоду. Також поруч із Потьомкінськими сходами був відновлений фунікулер, а на деревах з'явилися гірлянди, які роблять бульвар у темний час доби ще прекраснішим.
Театр опери і балету
Сьогодні одесити жартівливо порівнюють його із «віденським тортом», а театрали усього світу називають «найкращим творінням австрійських архітекторів» та «перлиною європейського бароко». Тому й не дивно, що Одеський оперний театр, якому вже більше 125 років, по праву посідає одне з найпочесніших місць у списку найгарніших споруд України.
У театрі диригували композитори П.І.Чайковський, М.А.Римський-Корсаков, С.В.Рахманінов, співали великі Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Антоніна Нєжданова, Леонід Собінов, танцювали Ганна Павлова й Ісідора Дункан. Серед видатних солістів театру— А. Азрікан.
Єкатерининська площа
Одним з найкрасивіших на сьогоднішній день місць в місті є Єкатерининська площа з пам'ятником засновникам Одеси.
Площа була названа Єкатерининською, тому що на ній була закладена при заснуванні міста Військова церква святої Катерини, храм небесної покровительки майбутньої імператриці. Після смерті імператриці в листопаді 1796 р. будівництво церкви, як і всієї Одеси, було припинено Павлом І.
Ринок Привоз
Історія одеського «Привозу» починається з 1827 року, коли на Привозній площі був побудований величезний базар. На той час «Привоз» був частиною цього базару і на ньому торгували в основному «привізним товаром», тобто з коліс (з возів, фур та ін.).
Що стосується асортименту, то як люблять говорити одесити, на «Привозі» можна купити все, що є в природі, і ще трохи.
Одеські катакомби
Одеські катакомби це свого роду унікальне метро – сотні кілометрів підземних доріг, які були створені в період будівництва міста.
Історики вважають, що Одеські катакомби виникли як шахти з видобутку каменю – ракушняку.
Протяжність Одеських катакомб сягає трьох тисяч кілометрів. Температура повітря під землею круглий рік +14 С, а глибина в деяких місцях досягає 100 м.
Одеський порт
Одеський морський торговельний порт — найбільший український морський порт і один із найбільших портів в басейні Чорного моря, з загальною річною пропускною здатністю до 40 млн. тонн.
Одеський морський вокзал був побудований на Новому молу в 1968 році за проектом архітекторів В. Головіна та В. Кремлякова. Після значних змін будівля Одеського морського вокзалу сьогодні являє собою дивну картину сучасного мегаполісу, переплетення скла та металу, а вся територія є своєрідною набережною, яка користується величезною популярністю у одеситів і гостей міста, особливо в літній сезон.
Все це та багато іншого Ви зможете побачити під час подорожі до Одеси! Приєднуйтесь!
МБО Фонд "Творчість"
01030 м. Київ, майдан Незалежності 2
код ЄДРПОУ 26080189
Р/р 26003052730472  в  ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 300711
Тел: (067) 440-13-11, (093) 298-65-79
Майже кожен – незалежно від доходів, вільного часу, віку і здібностей – може зробити щось корисне для інших і завдяки цьому зміцнити основи нашої спільної людяності.

Білл Клінтон, 42-ий Президент США
-----Ми на мапі------
Почни свій день з доброї справи!
Copyright 2019 Фонд "Творчість"
Назад до змісту